1

Téma: Tongkat alli (Black Tongkat ali) - použití

Rostlina působí jak testosteron booster, vhodná pro muže středního věku se sníženou produkcí testosteronu. Užívá se také v bodybuildingu k podpoře nárůstu svalové hmoty při silových cvičeních.

Příprava odvaru: 1 - 3 gramy kořenové sušiny na šálek 300ml, vaří se 10 minut.

Užívání v kapslích: Vhodné kapsle vel. "00", jedna kapsle pojme cca 500mg prášku, užívá se 1 až 3 kapsle v jednom podání.

Užívání z čajové lžičky: Lze užít přímo půlku až celou čajovou lžičku v jednom podání, nechat chvíli působit v ústech se slinami s trochou teplé vody a poté zapít.

Rozmíchání v nápoji: Odměřené množství prášku (0,5g - 2g) se rozmíchá v oblíbeném nápoji a směs se vypije najednou nescezená. Prášek je výrazně hořké chuti, ideální je odvar slazený medem nebo prášek plněný do kapslí.

Frekvence dávkování a délka užívání se volí dle individuální potřeby nebo protokolu.

Síla účinku: Rostlinné suroviny, jako právě tato, které se nepoužívají pro výrobu extraktů a prodávají se jako finální produkt ve formě zpracované organické sušiny jsou většinou kvalitní kultivary (dané genetikou, podnebím a řízeným procesem pěstování). Porovnávat sílu účinku takových organických prášků se sílou poměrových extraktů nemá příliš smysl, protože nám není známo, jakou potenci měla výchozí surovina, ze které se ten či onen poměrový extrakt vyráběl. Proto je třeba očekávaný efekt u organických prášků individuálně otestovat. Začíná se vždy na spodní hranici obecného doporučení dávkování. U šlechtěných kultivarů rostlin často postačují jen o něco málo vyšší objemy či dávky prášku zpracované organické sušiny k dosažení ekvivalentního účinku jako u některých poměrových extraktů vyrobených z nešlechtěných nebo divoce rostoucích rostlin.

Mletý kořen rostliny Polyalthia bullata (Black Tongkat ali) patří v asijské medicíně do skupiny rostlin slengově nazývaných Tongkal ali, bohatých na látky podporující tvorbu testosteronu, svalové hmoty, zvyšujících libido a sexuální apetenci. Pro zvýšení nebo udržení účinku při vytvořené toleranci organismu u delšího úžívání jednoho typu Tongkat ali je ideální jednotlivé rostliny skupiny Tongkat ali po určitém období střídat nebo vzájemně kombinovat vytvářením poměrových směsí.

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop