1 Naposledy upravil: Homo Alchemicus (08.02.2015 20:59:56)

Téma: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

Mnoho z nás už má zkušenost s umrtvením zubu, jinak řečeno s "ošetřením kořenových kanálků". Jedná se o to, že vám zub váš zubař otevře a umrtví, ať už po zánětu nebo preventivně, aby k zánětu nedošlo, a to proto, aby se zub "přeléčil" či zachránil před vytrhnutím. Tato metoda měla svůj význam v době, kdy neexistovaly zubní implantáty. V současné době bych se přikláněl k názoru, aby se mrtvé tkáně v podobě umrtvených zubů zapuštěných v živých kostech příliš dlouho neuchovávaly.

Proč?

Protože mohou být zdrojem a inkubátorem nebezpečných bakterií, které se při kousání potravy v malých kvantech dostávají z mrtvého zubu do krevního řečiště a dále rozvádějí po celém těle, kde napadají vaše slabá místa a tam se dále množí a škodí. Lokálně u samotného mrtvého zubu nemusíte zaznamenat žádný objektivní problém, nález, či váček, kromě občasných tupých bolestí v lůžku zubu při změně počasí nebo oslabení obranyschopnosti organismu. Ovšem pozor na bolesti zubového lůžka, jenž se den ode dne zhoršují. Mohlo dojít  k prasknutí křehké zuboviny (dlouhodobě mrtvé tkáně) a nemusí to být na první pohled vidět. Pod horní výplní nebo korunkou praskne část zubu a při kousání se zub rozpíná, což už je většinou stav kdy na tento zub normálně nekousnete a je vhodné neprodleně vyhledat lékaře, aby jste si neuhnali nehezký zánět dásní nebo okostice.  Latentně infikovaný mrtvý zub může být příčinou mnoha vleklých, opakovaných nebo chronických zdravotních potíží, chronických zánětů a bolestí v těle, malátnosti a slabosti, a to vše se děje dlouhodobě aniž by vám při lékařském vyšetření někdo dokázal říci, co je toho příčinou. Stačí oslabit imunitní systém, třeba stresem, a rozjíždí se vám znovu a znovu stále stejné nebo podobné obtíže, které jste do doby vlastních "mrtvých zubů"  ještě neznali. Potíže mohou být velmi rozmanité a u každého člověka se mohou projevovat po svém. Většinou jsou nejvíce zranitelná vaše slabá místa v těle nebo lokality s prodělanými chronickými záněty. Poznávacím znamením, že není něco v pořádku může být, že se vám doma od doby umrtvení zubu začne plnit lékárnička kortikoidy a jinými podivnými léky. Dalším ukazatelem může být častější užívání antibiotik než dříve, častá nemocnost, bolesti kloubů a svalů, časté a opakované zduření uzlin, bolesti v krku, nedostatek energie a jiné zdravotní podivuhodnosti. Ovšem ne vždy tyto potíže přicházejí bezprostředně po umrtvení zubu. Mohou přicházet se zpožděním třeba i několika let, jednoduše než začne nějaký mrtvý zub fungovat jako zdroj a "pumpička" fokální infekce.

Jak ztohoven?

Máte mnoho možností, uvedu však jen dvě:

1. Našetřit si peníze na implantáty a nechat si mrtvé zuby vytrhat a čekat, zda se vám bude zdravotní stav zlepšovat a sledovat jak potíže sami vymizí (lepší varianta, ovšem riskantní, protože můžete přijít sice o mrtvé, ale vlastní zuby, ale zrovna u vás nemusí být příčinou chronických zdravotních problémů)

2. Mrtvé zuby si ponechat a jakmile se opakované zdravotní obtíže objeví, je zde možnost poléčit se bylinnými extrakty s antibakteriálním účinkem (horší varianta, zvláště z hlediska chronického utrpení a nejistého zdraví ve stáří, ovšem zachováte si sice mrtvé, ale vlastní zuby)

Pakliže máte jeden nebo více lékařsky umrtvených zubů a žádné zdravotní problémy jste po této změně stavu vůbec nezaznamenali, jste šťastný člověk. Alespoň prozatím...

Navštivte náš originální e-shop .
E-shop ViNaturae® Herbal Alchemy- www.vinaturae.cz

2

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

zajímavé
lol  vivat klapačky big_smile

3

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

mojí mamince doporučil vytrhat všechny mrtvé zuby jeden čínský lékař když měla nádor.  Stav se pak začal při chemoterapii velmi rychle zlepšovat a dodnes je zdravá.  Jsem moc vděčný tomu čínskému lékaři za tuto radu.

4

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

Kalina M. napsal:

mojí mamince doporučil vytrhat všechny mrtvé zuby jeden čínský lékař když měla nádor.  Stav se pak začal při chemoterapii velmi rychle zlepšovat a dodnes je zdravá.  Jsem moc vděčný tomu čínskému lékaři za tuto radu.


to je ale divne ne, kdyby to bylo tak jasne a spatne, tak proc ty devitalizovane zuby v tele pacientu doktori takto nechavaji? Prece to je lege artis nebo ne?

5

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

to nemusi dělat jen mrtve zuby ale i zanedbané živé zuby a rozsáhlé chronické záněty v dásních, prostě vymlácená huba dlouhodobě bez kontrol a ošetření zubů u zubaře

6

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

Přátelé,
ty devitalizované zuby jsou velký problém o kterém se moc nemluví, protože by to vyvolalo velké fópá jak mezi laickou veřejností tak mezi lékaři.
Je prokázané, že tyto zuby jsou zátěží pro imunitní systém. Kdyby příroda sama chtěla, nemusela zuby vůbec opatřit nervy a vyživovat tkáň zubu.
To jen člověk do toho zasáhl ve prospěch svůj, ale nedomyslel, že organismus se potom bude bránit cizímu tělesu, jakmile bude zub mrtvý.
Ale koho to zajímá? Víte kolik by to vyvolalo soudních procesů, kdyby lidé začali řešit, že jim zubaři zničili zdraví? Je to každého věc, nakonec dnes máte spousty léků na potlačení příznaků různých chorob, takže co, má to smysl řešit? Komu by to pomohlo? Kdo tohle ví, tak si přece nebude v těle nechávat mrtvé tkáně. Kdo to neví, jeho problém, ale nikdo z lékařů mu zde neporadí.  Ten příspěvek nahoře hodně zjednodušuje celou problematiku mrtvých zubů, ale v tom základu je to správně. Mrtvé zuby mohou vyvolávat mnoho skrytých chorob a snižovat kvalitu života, ale hodně lidí na to nemusí vůbec zareagovat. Právě proto, že je to objektivně neprokazatelné ve více než 50% postižených, proto se to nikde vážně neřeší.
Tak co vy na to?

7

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

František napsal:

Přátelé,
ty devitalizované zuby jsou velký problém o kterém se moc nemluví, protože by to vyvolalo velké fópá jak mezi laickou veřejností tak mezi lékaři.
Je prokázané, že tyto zuby jsou zátěží pro imunitní systém. Kdyby příroda sama chtěla, nemusela zuby vůbec opatřit nervy a vyživovat tkáň zubu.
To jen člověk do toho zasáhl ve prospěch svůj, ale nedomyslel, že organismus se potom bude bránit cizímu tělesu, jakmile bude zub mrtvý.
Ale koho to zajímá? Víte kolik by to vyvolalo soudních procesů, kdyby lidé začali řešit, že jim zubaři zničili zdraví? Je to každého věc, nakonec dnes máte spousty léků na potlačení příznaků různých chorob, takže co, má to smysl řešit? Komu by to pomohlo? Kdo tohle ví, tak si přece nebude v těle nechávat mrtvé tkáně. Kdo to neví, jeho problém, ale nikdo z lékařů mu zde neporadí.  Ten příspěvek nahoře hodně zjednodušuje celou problematiku mrtvých zubů, ale v tom základu je to správně. Mrtvé zuby mohou vyvolávat mnoho skrytých chorob a snižovat kvalitu života, ale hodně lidí na to nemusí vůbec zareagovat. Právě proto, že je to objektivně neprokazatelné ve více než 50% postižených, proto se to nikde vážně neřeší.
Tak co vy na to?


Dobrý den,
máte pravdu, ten příspěvek jsem zjednodušil, aby byl srozumitelný pro laiky. Zaujalo mne jak píšete, že by to mohl být i právní problém, kdyby se oficiálně uznalo, že mrtvé zuby jsou zdraví škodlivé. Možná ano, možná ne, to je otázka pro právníky. Ovšem o co mi šlo nejvíce a proč jsem ten příspěvek napsal je to, že mrtvé zuby s největší pravděpodobností zatěžují imunitní systém, snižují kvalitu života středního věku  a ve vyšším věku člověka nad 50 let  mohou nepřímo ovlivňovat celkové zdraví, právě tou chronickou  zátěží.  Není to o tom, že by se časté zdravotní komplikace, nadměrná nemocnost a choroby stáří bez mrtvých zubů vůbec neprojevily, ale že se přítomností mrtvých tkání  v organismu, navíc  jako "nekontrolované" rozhraní mezi vnějším infekčním světem a vnitřním, mohou projevovat a vypuknout mnohem dříve. V přeneseném smyslu, něco jako rozdíl mezi zdravím kuřáka a nekuřáka .  Ale je to jen můj názor, nemám to ničím podložené, tak jak to dnešní "exaktní věda" vyžaduje :-)

Navštivte náš originální e-shop .
E-shop ViNaturae® Herbal Alchemy- www.vinaturae.cz

8

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

zdrave zuby to je zaklad dobreho fyzickeho vykonu a trvaleho zdravi
... tohle vedel kazdy otrokar uz ve staroveku :-)

9

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

Dokonalé, málo komu tahle hrozba dochází, já měl extrémní problém, v dětství jsem zažil a to nepřeháním tu nejhorší zubařku v zemi, byla to školní zubařka... Většina z vás už by nejspíš dávno scvokla, popř. se stala psychopaty a zubařku přizabila, já ne, já ji kupodivu pochopil a skřípěním zubů jí to odpouštím, neboť mě to všechno zlé, přivedlo k sobě samému, a i k Bohu tudíž má filozofie už mi nedovoluje mít na ni vztek, přesto mě že mě její práce se svým přičiněním, stála, roky života od cca10 ti do prakticky 23 let, + trvalé následky, ale tak to má být.. Jde o to že jsem měl jako děcko úraz, a zažil zubařku která používala omrtvení, jdnou do roka.. mno asi takto.. na křesle jsem neřval ale bolestí omdléval, pamatuji si to živě dodnes, i když jsem se snažil posléze donutit chodit k zubaři, prostě to nešlo.. navíc ta doktorka, co dělala z toho mám potíže dodnes, a mají to tak všichni kteří s ní měli tu čest.. mno takže měl jsem jí ošetřené dva zuby, s korunkami, do toho 6 kazů které všechny po ošetření se postupem času dokazily dále.. a postupem času jsem si musel začínat uvědomovat co se děje, jenže já byl tak trochu maniak ve všech směrech.. to nejde napsat najednou big_smile prostě pointa toho příběhu má být že pokud máte v hubě nějaký zub co dělá problémy, řešte to buď se zubařem nebo bez ale dělejte s tím něco, nebojte se těch zubů, já se na sobě vyučil zubařem, zrovna nedávno jsem se zbavil úspěšně zubního kazu BEZ POUŽITÍ vrtačky, čistě chemicky, zub jsem před několika dny zaplnil epoxidovou pryskyřící, chystám o tom udělat video.. pochopil jsem hlavně to, že zdraví je složité, každému funguje jinak, zubař , má být v dnešní době jako většina doktorů naprosto zapomenuta.. celá zvrácená komercionalizace tohle způsobuje, trpíme jak psi a dobře nám tak..stačí vám to že, za rok se mi podařilo zastavit 4 ty nejhlubší možné zubní kazy, teda 3 1 zub má menčí a taky zastaven, ale než jsem přišel na to že už jsem dlouho nežral mléčné výrobky, tak se mi rozpadla komplet celá osmička.. a u toho jsem zase pochopil, že vono tohle je život, tedy je třeba v životě, to vás donutí přemýšlet, a donutilo i mě takže jsem toho důkaz. Navíc jsem dospěl k názoru, že zuby se vůbec nemají kazit.. nemá se na nich udržovat plak, nemají ve vaší hubě co dělat a vítězit ty špatné bakterie, a vaše tělo má být vyvážené v takovém stavu nemá šanci chytnout nemoc.. pochopil jsem strašně moc akorád, mě to trochu děsí, protože to od té doby je vše úplně jiné.. nemůžu vám to ani napsat abych nebyl za debila, což už asi sem i tak big_smile mějte se a jo MMS CDS MMS2 DMSO

10 Naposledy upravil: Monada (10.12.2018 07:32:17)

Re: Mrtvé zuby, kořenové kanálky, záněty v těle, vleklé potíže se zdravím

S umrtvenymi zuby jsou casto problemy. Tyka se to jak klinicky umrtvenych zubu,  hlavne ale spontanne odumrelych po zanetech nebo zubnich kazech. Ne vsichni hned pri akutinim zanetu lokalne otecou v okoli zubu, zvlastne v dnesní dobe, kdy jsme promoreni antibiotiky, kortikoidy a antihistaminiky. Propaguji se celkove slabosti, chronicka unava, bolesti kloubu a svalu, zdurele uzliny, putujici zanety v tele, ruzne kozni problemy, kvasinkove infekce, caste afty, snizeny fyzicky vykon, pocity jako pri virozach a mnoho dalsich priznaku zatizeneho imunitniho systemu. Nekomu to vadit nemusi ale pokud ten zub nebo vice zubu obcas po odumreni nebo umrtveni bolí v zubnim luzku na kousnuti  nebo se nekdy v minulosti udelal vacek u korene, pravdepodobne tam bude ohnisko fokalniho infektu. Osobne bych dal prednost extrakci vsech odumrelych a umrtvenych zubu a nechat si udelat mustky nebo jeste lepe implantaty, pokud se s umrtvenymi zuby necite celkove zdravi a pri sile.