1 Naposledy upravil: ViNaturae (2013-10-31 08:22:23)

Téma: Banaba extrakt - použití

Příklady užití volně sypaného extraktu Banaba (corrosolic acid ≈1%):
Pokud nemáte vlastní návrh k užívání, doporučení od fytoterapeuta nebo lékaře, obecně se navrhuje k pravidelnému užívání 1 zarovnaná mocca kávová lžička s extraktem  2x denně nebo 15 minut po každém větším jídle. Při chronicky zvýšené hladině cukru v krvi je dobré pro dosažení optimálního výsledku fytoterapie užívat extrakt dlouhodobě.

Příklad užití extraktu Banaba (corrosolic acid ≈1%) plněného v kapslích 400mg:
Pokud nemáte vlastní návrh k užívání, doporučení od fytoterapeuta nebo lékaře, obecně se navrhuje k pravidelnému užívání 1 plněná kapsle 400mg  2x až 3x denně nebo 15 minut po každém větším jídle. Při chronicky zvýšené hladině cukru v krvi je dobré pro dosažení optimálního výsledku fytoterapie užívat extrakt dlouhodobě.
 
O rostlině:
Banaba je léčivá rostlina, která se přirozeně vyskytuje v Indii, jihovýchodní Asii a na Filipínách. Banaba byla v tradiční medicíně užívana pro snižování hladiny cukru v krvi. Snížení hladiny cukru v krvi vyvolávají účinné látky obsažené v listech Banaba. Podobně jako u mnoha jiných bylin z tradiční přírodní medicíny se také u rostliny Banaba provádějí vědecké výzkumy. V současné době dostupné výsledky výzkumů naznačují, že při orálním užití Banaba extraktu (kyseliny korosolové) může pomáhat výrazně snižovat hladinu krevního cukru u lidí s diabetem 2. typu. V USA lze pro tento účel zakoupit doplňky stravy. V EU není Banaba schválená pro doplňky stravy, tudíž její užíváji je omezeno na individuální fytoterapii v kombinaci se sledováním hladiny cukru v krvi. V případě, že Banaba na Vaše potíže nefunguje, nebo nesnižuje hodnoty krevního cukru na optimum s ohledem na váš věk a zdravotní stav, neváhejte s návštěvou lékaře.

Pro individuální fytoterapii je možné zakoupit extrakt zde: https://www.vinaturae.cz/eshop/vyhledav … p;s=banaba

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop