1

Téma: Blue berry 10:1 extrakt - použití

Odborná literatura uvádí:
Vaccinium corymbosum nebo také Brusnice chocholičnatá známá také jako kanadská borůvka je rostlina z čeledi vřesovcovitých. Původem je ze Severní Ameriky a v Evropě zdomácněla pěstováním. Brusnice je trvalka, a jde o keř dorůstající výšky až do 2,5 metru. Listy jsou eliptické nebo vejčité, mají postavení na stonku střídavé a vyskytují se celoročně. Květy v květenství hroznu rostou na stopkách. Barva květu je bílá přes narůžovělou do růžové. Kvete v dubnu a květnu. Plody jsou modré až fialové, jsou větší než plody borůvky a dozrávají průběžně během celého léta. Kanadská borůvka obsahuje vitamíny, minerální látky a především  specifické fialové barvivo tzv. antokyany.

Příklad užití:
Obsažené antokyany podporují normální funkci zraku. Velmi často jsou užívány v kombinaci s betakarotenem, luteinem nebo Schizandrou čínskou. Extrakt lze užívat i samostatně. Obecně se doporučuje dávka 500mg (1 zarovnanéá mocca kávová lžička) 1x denně po dobu alespoň 50 dnů, aby bylo možné posoudit pozitivní účinek.  Alchymisté si mohou vytvořit vlastní směs "ostrovidek" např. s luteinem, Schizandou čínskou, Taurinem, Vitamínem C a Niacinem.

Souvisí s: imunita, byliny na průjmy, revmatismus, cukrovka, ostrý zrak, šeroslepost, prevence spálené pokožky od slunce, zpomalení stárnutí kůže, výživa sítnice, pružnost cév atd.

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop