1

Téma: Právenka latnatá (sušená rostlina) - použití

Příprava odvaru:
1 - 3 gramy (1g - 1,5g je přibližně jedna čajová lžička) se užije na šálek 300ml, vaří se asi 5 - 10 minut a poté lze nechat dalších 10 minut odstát.

Užívání sušiny Právenka latnatá v plněných kapslích po 450mg:
Pokud nemáte vlastní návrh, doporučen nebo protokol, užívá se 1 až 3 kapsle v jednom podání. Frekvence užívání je 1x až 3x denně.

Užívání z čajové lžičky:
Lze užít přímo půlku až celou čajovou lžičku v jednom podání, nechat chvíli působit v ústech se slinami s trochou teplé vody a poté zapít.

Rozmíchání v nápoji:
Odměřené množství prášku (1g - 1,5g je přibližně jedna čajová lžička) se rozmíchá v oblíbeném nápoji a směs se vypije najednou nescezená. Pro nadměrně vysokou hořkost byliny se doporučuje plnění do konzumních kapslí nebo medem slazený odvar.

Zevní koupele a zábaly:
Odvar z Právenky latnaté lze užívat také formou koupelí nebo zábalů nohou. Tři polévkové lžíce organického prášku Právenky latnaté se nechá 15 minut povařit ve 3 litrech vody (jedna polévková lžíce prášku na 1 litr vody). Odvar se nechá vychladnout na teplotu 25 - 40 °C, scedí se a použije jako koupel nebo zábal chodidel nohou. Aplikuje se každý den před spaním na 20 - 30 minut. Lázeň nebo zábal se opakuje denně, dokud plíseň nevymizí.


Síla účinku:
Rostlinné suroviny, jako právě tato, které se nepoužívají pro výrobu extraktů a prodávají se jako finální produkt ve formě zpracované organické sušiny jsou většinou kvalitní kultivary (dané genetikou, podnebím a řízeným procesem pěstování). Porovnávat sílu účinku takových organických prášků se sílou poměrových extraktů nemá příliš smysl, protože nám není známo, jakou potenci měla výchozí surovina, ze které se ten či onen poměrový extrakt vyráběl. Proto je třeba očekávaný efekt u organických prášků individuálně otestovat. Začíná se vždy na spodní hranici obecného doporučení dávkování. U šlěchtěných kultivarů rostlin často postačují jen o něco málo vyšší objemy či dávky prášku zpracované organické sušiny k dosažení ekvivaletního účinku jako u některých poměrových extraktů vyrobených z nešlěchtěných nebo divoce rostoucích rostlin.

Frekvence dávkování a délka užívání se volí dle individuální potřeby nebo protokolu.

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop