1

Téma: Kyselina močová v krvi

Dobrý den,
Prosím o radu, kterou byliny bychom si měli u Vás koupit na pročištění krve.
Příteli zjistili vysoký obsah kyseliny močové v krvi.
Předem moc děkuji

2

Re: Kyselina močová v krvi

Dobrý den,
na snižování kyseliny močové může pomoci kopřiva - odvary a k tomu ještě můžete zkusit kořen pampelišky, nejlépe standardizovaný extrakt. Kopřivu na odvary koupíte v lékárně nebo si nasbíráte a usušíte během letní sezóny.
Standardizovaný extrakt z kořene pampelišky můžete zakoupit u nás v e-shopu, lze užívat z odměrky jako volně sypaný prášek a zapíjet čajem nebo komfortnější varianta je užívat extrakt v kapslích. Zde je odkaz do e-shopu na tu pampelišku: https://www.vinaturae.cz/eshop/vyhledav … li%C5%A1ka

Exrakt se pak užívá 2x denně, ráno a večer 1 kapsle, pokud zakoupíte extrakt sypaný, pak si k tomu zakupte i orientační odměrku "kapsličku". Užívá se 1 zarovnaná lžičenka odměrky 2x denně, ráno a večer. Takto lze užívat stejně jako ten kopřivový čaj 2 měsíce a pak dát měsíc pauzu a kůru opět opakovat dle potřeby.

Čaj ze sušeného listu kopřivy: Dejte 2 čajové lžičky sušené kopřivy na 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a pijte 2x denně dva měsíce a pak měsíc pauzu a kůru opět opakovat dle potřeby.
Existují samozřejmě i jiné možnosti, dále pak úprava stravy nebo i léky, zde pak doporučuji konzultaci s lékařem a řídit se jeho doporučením.   

Další rostlinou, která je močopudná a zároveň čistící je Boldo - Boldovník vonný.

Recept č. 2:
Jedna čajová lžička natě benedyktu lékařského, která se spaří asi 150ml vroucí vody a po přiměřeném vyluhování se vše scedí a pak podává 2 až 3 krát denně na lačno nebo prostě před jídlem.

Recept č. 3:
Bylinná směs pro přípravu nálevu pro čistění krve:
Směs si namícháme takto:

5 dílů nať zemědýmu
5 dílů nať kopřivy
5 dílů kořen pampelišky
4 díly  kořen čekanky
4 díly  list ořešáku
4 díly květ violky
3 díly  kořen lopuchu
3 díly  list jitrocele kopinatého

Dvě lžíce směsi zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme přikryté asi 20 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme ho dvakrát až třikrát denně. Tato směs není určená pro těhotné a kojící ženy!

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop