1

Téma: Kotvičník zemní 10:1 extrakt - použití a dávkování

Příklad užití volně sypaného extraktu 10:1 Kotvičník zemní:
Pokud nemáte vlastní návrh, doporučení nebo protokol, obecně je možné extrakt 10:1 Kotvičník zemní jako doplněk stravy následovně:
1 zarovnanou čajovou lžičku s extraktem 1x denně, nejlépe ráno nebo v poledne po jídle. Doporučuje se zapíjet teplou vodou.
Ve fytoterapii na problémy s prostatou nebo na udržení potence, v bodybuildingu, lze užívat 1 zarovnanou čajovou lžičku s extraktem 2x denně.


Příklad užití extraktu 10:1 Kotvičník zemní v kapslích 600mg:
Pokud nemáte vlastní návrh, doporučení nebo protokol, obecně je možné extrakt 10:1 Kotvičník v kapslích 600mg užívat takto:
- jako doplněk stravy 1 až 2 kapsle s extraktem 1x denně, nejlépe ráno nebo v poledne po jídle, nebo 1 kapsli 2x denně ráno a odpoledne. Doporučuje se zapíjet teplou vodou. Ve fytoterapii lze užívat až 2 kapse 2x denně.
Odborné zdroje uvádějí:
Kotvičník zemní, latinsky Tribulus terrestris je víceletá subtropická rostlina vzdáleně příbuzná bodlákům. Český botanický název je kotvičník pozemní. Nejhojnější výskyt rostliny je na Indickém subkontinentu, v Indonésii, na některých velkých ostrovech Oceánie, ale také na Slovensku (Záhorská a Podunajská nížina). Jako léčivou rostlinu znali kotvičník pozemní již starověcí léčitelé v Číně, Indii a Mezopotámii. Používali tak odvary z různých částí rostliny ke zlepšení či posílení usínajícího zájmu o sexuální život. Středověkým evropským léčitelům říkal kotvičník pozemní jen velmi málo, novověká přírodní medicína jej prakticky neznala vůbec. Nepochybně v tom sehrála svou úlohu i technická a ekonomická obtížnost dovozu rostliny do Evropy. Teprve od 70. let 20. století se zájem širší obce badatelů začal pozvolna obracet znovu k přírodním zdrojům a byl tak znovuobjeven i Kotvičník zemní.  Pro vysoký obsah fytosterolů se Kotvičník zemní stal velmi populární mezi muži po čtyřicátem roku života a také v bodybuildigu. Mnoho mužů popisuje vliv Kotvičníku jako "znovuzrození" zájmu o ženy a sexuální aktivity. V bodybuildingu se stal ikonou pro podporu nárůstu svalové hmoty při cvičení.  Směs fytosterolů najdeme v plodech a kořenech Kotvičníku zemního, Sušina plodů a kořene rostliny obsahuje více než 45% směsi furostanolu, furostenedionu a protodioscinu, tedy fytosterolů, které jsou v rostlinné říši víceméně univerzálními přírodními "anaboliky". Patří k nim především saponiny – chlórgenin, gitigenin, diosgenin, ruskogenin, trogoghenin a další. Dále je kotvičník bohatý na alkaloidy harman a harmin, bioflavonoidy, glykosidy, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice a další látky. V kořenech se nachází zejména saponin diosgenin. Empirické poznatky uživatelů Kotvičníku se shodují v tom, že dlouhodobě zvyšuje zájem o sexuální život, a to jak u mužů tak u žen. Muži, kteří intenzívně posilují hovoří o znatelném nárůstu svalové hmoty na úkor tuků a o zvýšeném energetickém potenciálu u cvičení.Další produkty s podobný účinkem:
Aby jste předešli vytvoření tolerance, můžete užívání Kotvičníku střídat s těmito dalšími produkty.
Tongkat ali, Stema tuberosa (Red Tongkat ali), Pfaffia paniculata (Suma), Pimpinella pruatjan, Eurycoma longifolia (White Tongkat ali), Polyalthia bullata (Black Tongkat ali), Butea superba, Škornice šípolistá, Maralí kořen

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop