1 Naposledy upravil: ViNaturae (2014-08-10 21:06:14)

Téma: Corydalis yanhusuo (Dymnivka) - použití

Příklad užití extraktu:
Doporučené dávky a frekvence užívání jsou různé podle obtíží. Pokud nemáte žádné doporučení, extrakt 4:1 Corydalis yanhusuo užívejte v dávkách od 0,5g do 1,5g v jedné dávce. Nejlépe se osvědčilo dávkování s čajovou lžičkou. Jedna zarovnaá čajová lžička s extraktem se zapije douškem teplé vody nebo čajem.  Frekvence dávkování je 1x až 2x denně nebo podle potíží či doporučení.

Příklad užívání plněných kapsí 800mg:
Pkud nemáte žádné doporučení, užívá se 1 až 2 kapsle při obtížích, nebo 1 kapsle 1x až 2x denně.


Převzato z Wikipedie:
Bylina původem s tradiční čínské medicíny. Ve světě se na trhu objevuje také jako doplněk stravy, buďto jako kapsle, tablety nebo jako extrakt jako alternativa léků na úzkost, bolest a uvolnění svalového napětí.

Odborné zdroje uvádějí, že Corydalis obsahuje látku zvanou Levo-THP (tetrahydropalmatine).
Tato látka má anxiolytické, analgetické a sedativní účinky podobně jako benzodiazepiny nebo opiáty, ovšem bez vedlejších účinků nebo rizika závislosti.

U Tetrahydropalmatine bylo prokázáno, že má analgetické účinky. Může být prospěšný při léčbě srdečních onemocnění a při poškození jater . Je to blokátor napětí aktivované L-typem vápníkových kanálů aktivních draslíkových kanálů. Je také účinný jako svalové relaxans. Byl také prokázán potenciál při léčbě drogové závislosti na kokain a opiáty  a předběžné výsledky studií na lidech předpokládají slibné výsledky.

Pokusy na zvířatech prokázaly, že sedativní účinek THP je způsoben blokací dopaminergních receptorů v mozku . Dopamin je důležitý neurotransmiter v centrálním nervovém systému, který se vyskytuje v několika důležitých signálních systémech regulující svalovou aktivitu a pozornost, stejně jako pocity radosti. THP obsažené v Corydalis je možnou experimentální přírodní alternativou pro lidi, kteří trpí úzkostmi, svalovým napětím a bolestmi nejasného původu, kterým neposkytují úlevu zatím jiné již existujícími léky.

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4: Nejvyšší stvořil ze země léky a rozumný jimi nepohrdá!
Navštivte také náš e-shop