HERBÁŘ
Lagerstroemia speciosa (Banaba)
banaba.jpg

Odborná literatura uvádí:

Banaba je léčivá rostlina, která se přirozeně vyskytuje v Indii, jihovýchodní Asii a na Filipínách. Banaba byla v tradiční medicíně užívana pro snižování hladiny cukru v krvi. Snížení hladiny cukru v krvi vyvolávají účinné látky obsažené v listech Banaba. 

Výzkum:
Podobně jako u mnoha jiných bylin z tradiční přírodní medicíny se také u rostliny Banaba provádějí vědecké výzkumy. V současné době dostupné výsledky výzkumů naznačují, že při orálním užití Banaba extraktu standardizovaného na 10% kyseliny korosolové může pomáhat výrazně snižovat hladinu krevního cukru u lidí s diabetem 2. typu.


FYTOTERAPIE:
Dávkování obecně:
Dávkování v množství a frekvenci je u bylin a extraktů přísně individuální záležitost. Toto je třeba osobně vyzkoušet, načerpat informace z důvěryhodných zdrojů nebo se poradit s odborníkem na daný problém. Byliny a extrakty cíleně užívané v tradiční lidové medicíně nejsou "léčivem" podrobenému klinickému testování se zaručeným žádoucím či nežádoucím účinkem, tak jak jej chápe dnešní západní medicína. Nelze proto zaručit u nesprávně volené fytoterapie žádoucí a očekávaný účinek. Účinné dávky jsou závislé na více faktorech, jako je optimálně zvolené jednorázové množství byliny nebo extraktu na danou tělesnou hmotnost, aktuální zdravotní stav či hloubku zdravotních potíží obecně, současné užívání léčiv či jiných bylin nebo potravinových doplňků a vitamínů, stravování, životospráva, životní styl atd. Zlatým pravidlem je, pokud nemáte žádné doporučení od odborníka, že se vždy začíná od menších dávek, které se dle potřeby a účinku zvyšují s frekvencí užívání 1x denně, 2x denně nebo 3x denně. Pro účinnou fytoterapii je rozhodujícím faktorem pravidelnost a dostatečně dlouhá doba aplikace (pohybuje se od 4 týdnů až po několik měsíců).

Zde můžete zakoupit produkty s obsahem Banaba


ViNaturae ©2011