HERBÁŘ
Coleus forskohlii


coleus_forskohlii.jpg


Odborná literatura uvádí:
Coleus forskohlii pochází z hor Asie a je užívána po staletí v ájurvédské medicíně. Účinnou složkou v Coleus forskohlii je forskolin. Nedávné poznatky o této látce poskytují příznivé informace, které popisují pozitivní vliv na srdce, spalování uložených tuků, uvolnění svalového napětí, inhibici histaminu ( zmírnění příznaků alergie ) a při zvýšené funkci štítné žlázy. Coleus Forskohlii snižuje krevní tlak.Forskolin se stal předmětem mnohých klinických studií a jeho potenciál je alternativně využíván při tlumení alergie, dýchacích obtíží, kardiovaskulárních onemocnění, glaukomu, psoriázy či onemocnění štítné žlázy. Forskolin je také zkoumán a využíván ke spalování tuku při cvičení a pro efektivnější růst svalové hmoty. Mění poměr mezi tělesným tukem a svalovou hmotou ve prospěch svalové hmoty.


Informace z vědeckých studií Forskolinu:
Zvyšuje hladinu cAMP, což znamená zdokonalení systému řízení všech tělesných funkcí (snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá při astmatických potížích,  pomáhá při snižování nadváhy, pomáhá při angině pectoris a jiných onemocněních srdce, pomáhá u všech forem ekzému a při onemocnění lupenkou,  může prospět u mužů s hyperplazií prostaty, může prospět u mnoha různých chronických onemocnění, může významně omladit celý organismus. Coleus forskohlii harmonizuje také činnost štítné žlázy a produkci thyroidních hormonů, které jsou z velké části zodpovědné za rychlost metabolismu. Forskolin také zvyšuje úroveň hormonu T3 ve svalové tkáni, přičemž energie uvolněná z tuků je následně použita jako "palivo" pro posílení svalové hmoty při cvičení. V jedné z klinických studií, bylo skupině dobrovolníků podáváno 2 x denně 250 mg extraktu Coleus Forskohlii ( 10% Forskolin ) po dobu osmi týdnů. Na konci osmi týdenního období se snížil objem tělesného tuku u této skupiny dobrovolníků v průměru o 8%. Není však známo, kolik dobrovolníků ze studie úbytek tuku podpořilo v průběhu testu tělesným pohybem.


Nežádoucí účinky:
Coleus Forskohlii je obecně považována za bezpečnou léčivku s minimem vedlejších účinků, pokud není kombinována s žádnými léky.
U některých lidí se mohou vyskytnout alergické reakce. Pokud jde o užití Forskolinu na snížování krevního tlaku, pak je vždy doporučována předchozí konzultace s ošetřujícím lékařem. Zde můžete zakoupit produkty s obsahem Coleus forskohliiViNaturae ©2011