1

Téma: Bylinky na šedý zákal

Zdravím
nevíte jaké bylinky použít na léčbu šedého zákalu?
Doktorka mi řekla že se mi začínají zakalovat čočky
ale třeba to jde ještě zastavit bylinkami nebo něčím jiným.
Nechci ty umělé slyšela jsem
že to není zase taková pohoda jak se všude píše
a že jsou s umělýma čočkama prblémy.
Budu vděčná za každou radu.
Děkuji

2 Naposledy upravil: Homo Alchemicus (17.02.2024 11:13:57)

Re: Bylinky na šedý zákal

Pěkný den přeji.
Příčina šedého zákalu je v zanášení čoček odpadovými produkty, které vznikají při špatném metabolismu. Šedý zákal je příznakem toho, že je tělo přeplněno jedy, které jsou akumulovány obvyklými cestami, a to závadnou životosprávou a špatným vyměšováním. Problémy se zrakem také způsobuje neléčená cukrovka a vysoký krevní tlak.
V první řadě je potřeba upravit životosprávu. Nemusí to být nějak radikálně, ale postupně. Zajistit správnou funkci střev, jater a ledvin. Chránit zrak před vnějšími vlivy, jako je UV záření nebo toxické okolní prostředí. Nosit sluneční brýle při slunečném počasí. Upravit své vnitřní prostředí do rovnováhy, užívat probiotika na střeva, jíst živé jogurty, pít pravidelně bylinkové čaje na čištění jater a podporující funkci ledvin. Poté pkračovat v bylinné fytoterapii s bylinami na zrak (viz níže) ve směsných čajích. Výrazně zredukovat příjem polysacharidů v potravě a nepít slazené nápoje a alkohol. Omezit pití kávy, příliš nesolit jídlo. Pokud kouříte cigarety, je třeba ihned přestat. Pokud je závislost na nikotinu velmi silná, pak nejprve přejít na nikotinové alternativy a postupně snižovat dávky do nuly. Pokud užíváte více jak tři druhy léků současně, tak tam kde je to možné je nahradit bylinnou fytoterapií nebo změnou životního stylu. Zajistit si každodenní dostatek pohybu - minimálně 2x denně cvičit nebo alespoň 1x denně běhat (2 až 4km denně). Žádné přejídání na dovolených a mlsání v cukrárnách! Střídmá a vyvážená strava bohatá na vlákninu, minerály a vitamíny je základ!

Podpora bylinkami, nejlépe bylinnými čaji, pravidelným každodenním pitím - fytoterapií. Čaje by měly obsahovat  převážně tyto komponenty:
Světlík nať, Kustovnice plod, Chryzantéma bílá ( Ju Hua Tea), Klanopraška plod, Jinan list, Ostropestřec semena, Bělotrn semena,  Truskavec nať, Proskurník nať ...
Je to v kostce jen takový nástřel, jak se k tomu postavit.  Problém šedého zákalu je komplexní a s postupujícím věkem i četnější. Důležitý je také každodenní vydatný spánek a hlavně redukce protrahovaného stresu. Všechno uvedené vyžaduje vaši víru, energii, vůli, sebedisciplínu a trpělivost, bez toho vytouženého cíle nedosáhnete wink 

Pokud máte zájem o nějaký směsný bylinný čaj z výše uvedených bylin nebo o kapsle z bylinných extraktů pro podpůrnou fytoterapii, napište mi zde přes fórum soukromou zprávu s telefonním kontaktem na Vás: https://www.vinaturae.cz/forum/email4.html

Navštivte náš originální e-shop .
E-shop ViNaturae® Herbal Alchemy- www.vinaturae.cz