Objednávky na dobírku (platba při převzetí):
Zásilky na dobírku odesíláme v rámci České republiky a na Slovensko přepravní společností PPL. Do ostatních zemí EU zásilky na dobírku neodesíláme. Objednávky na dobírku adresované na Slovensko je možné realizovat v měně CZK nebo v měně EURO, doporučujeme však měnu EURO (při převzetí balíčku neplatíte kurýrovi převodní poplatek). Změna měny se provádí přepínačem "Měna" v záhlaví stránek e-shopu.

Omezení dobírek:
Jestliže u nás nakupujete alespoň jeden zakázový produkt vyráběný na objednávku, celkový nákup na dobírku Vám systém e-shopu neumožní. V tomto případě je nutné realizovat objednávku s platbou předem bankovním převodem nebo z nákupního košíku odstranit produkt vyráběný na objednávku.

Platba bankovním převodem:
Objednávky učiněné s volbou platby bankovním převodem jsou splatné do 5ti pracovních dnů, pokud není dohodnuto jinak. Jestliže se platba po třech pracovních dnech od realizace objednávky nepromítne na našich bankovních účtech, v nejasných případech posíláme e-mail s dotazem týkající se nedokončené platební transakce. V případě, že ani poté nebude platba do 3 dnů přijata nebo náš dotaz na nedokončenou platební transakci zůstane bez odpovědi, vyhrazujeme si právo objednávku zrušit a případné blokované produkty vrátit do prodeje. Přijaté patby na již zrušené objednávky vracíme bezodkladně a v plné výši zpět na zdrojový bankovní účet plátce. Objednávku je pak možné učinit znovu. Případné předchozí slevy nebo původní výhodnější ceny ze stornované objednávky nelze zpětně vyžadovat. 

V rámci České republiky lze objednávku uhradit předem bankovním převodem z kterékoliv jiné banky působící na území ČR. Platby bankovním převodem realizované prostřednictvím FIO banky jsou ihned po realizaci platby promítnuté na našem účtu a nedochází ke zpoždění zpracování a odeslání objednávky. Objednávku je možné uhradit rychlou QR platbou přes mobilní aplikaci elektronického bankovnictví v chytrém telefonu. QR kód se zobrazí na obrazovce po potvrzení objednávky a zároveň Vám bude odeslaný také e-mailem.

V rámci Slovenské republiky lze objednávku uhradit předem bankovním převodem z kterékoliv jiné banky působící na území SK. Platba je bez poplatku a je realizována jako běžná vnitrostátní platba bankovním převodem v měně EURO. Změna měny pro realizaci objednávky v měně EURO se provádí přepínačem "Měna" v záhlaví stránek e-shopu. Pro platbu ze slovenské FIO banky je možné použít vygenerovaný QR kód.

V rámci ostatních států eurozóny lze objednávku uhradit předem bankovním převodem z kterékoliv jiné banky s působností ve státech EU. Platba se realizuje jako tzv. Europlatba s použitím kódů IBAN a SWIFT. Na EURO platbu nelze použít vygenerovaný QR kód.

O přijetí částky na našem účtu je zákazník informovaný notifikačním e-mailem s předmětem zprávy "Platba byla přijata". Současně s tímto e-mailem je odeslána i zálohová faktura. Na požádání můžeme vystavit a zaslat zálohovou fakturu ještě před uskutečněním platby. 

Hotovostní platby (platí pro osobní odběry):
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Zpracování objednávek:
Přednostně odbavujeme předplacené objednávky v nejkratším možném termínu po přijetí platby na našem bankovním účtu. O průběhu zpracování Vaší objednávky budete vždy informováni notifikačními e-maily. Po odeslání balíčku zasíláme také sledovací číslo zásilky. Prostřednictvím automaticky generovaných zpráv z e-shopu máte stále přehled, v jakém stavu se Vaše objednávka nachází. Po doručení zásilky bude objednávka daňově zaúčtována. Daňový doklad zasíláme elektronicky ve formátu PDF po úspěšném doručení zásilky na e-mail uvedený v objednávkovém formuláři.